Екскурсії, зустрічі з бійцями і медаль — так зустрінуть литовського воїна Рамунаса Серпатаускаса на Дніпропетровщині. Рамунас за власною ініціативою зустрічає бійців АТО, які прилітають до Литви на реабілітацію, проводить їм екскурсії країною і проводжає додому, в Україну. В знак подяки облдержадміністрація запросила його до регіону. Про це розповів радник керівника області Віталій Литвин.

— Рамунас прилітає в Дніпропетровськ 14-го жовтня. Його візит організувала команда глави ОДА, — зазначив він. — Вже рік литовський хлопець абсолютно безкорисливо допомагає українським воїнам. Ми хочемо віддячити йому. Тому запросили Рамунаса до нас і нагородимо його відзнакою «За оборону країни».

У програмі подорожі — екскурсія по місту, відвідування 25-ї Дніпропетровської повітряно-десантної бригади, зустріч з друзями-воїнами, які літали до Литви, і багато іншого.

— Сам Рамунас запрошенню дуже радий. Він признався, що ніколи не був в Україні, але стежить за тим, що тут відбувається, і сподівається на скоріший мир. Найголовніше для нього — зустрітися з хлопцями, які літали до Литви, бо стали його справжніми друзями. Ще хоче з’їздити на блок-пости, у військові частини, поспілкуватися там з бійцями. І, звичайно ж, побувати, нарешті, в Дніпропетровську! Дуже багато про нього чув.—