Семінар «Польський досвід і український шлях до децентралізації» пройшов у Дніпропетровському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України.

Набратися міжнародного реформаторського досвіду прийшли представники перших 15 об’єднаних територіальних громад Дніпропетровщини. Досвідом про те, як працювати в умовах децентралізації, поділилися експерт у питаннях самоврядування Томаш Бартніцкі, член міської ради Варшави Дороті Збінковська і голова міста Загуж Ернест Новак.

Експерти розповіли про передумови проведення реформи в Польщі, роботу органів самоврядування в нових умовах, вигоди децентралізації та відповіли на всі запитання представників громад.

— Дніпропетровщина рухається курсом децентралізації, — зазначив заступник голови ОДА Олег Кусман. — Органам місцевого самоврядування об’єднаних громад передаються абсолютно нові повноваження і фінанси. З одного боку, це колосальні можливості, з іншого — відповідальність. Тому керівник області Валентин Резніченко поставив завдання навчити громади працювати в умовах децентралізації та користуватися новими бюджетами. Головний орієнтир для нас — міжнародний досвід. Тому ми запросили польських реформаторів, які поділилися кращими європейськими практиками.