Із них 45 виховуються в українських сім’ях, 4 – в іноземних.

Про це під час прес-конференції повідомила начальник управління — служби у справах дітей Дніпропетровської міської ради Алла Литовченко.

За її словами, в основному усиновлювачі бажають взяти на виховання маленьких дітей, але є й такі, які беруть дорослих дітей старше 10 років. Цього року було усиновлено двоє дітей 17 років, до цього їх виховували опікуни, які потім і стали усиновителями.

На сьогодні із 452 дітей, які шукають нову родину, 326 дітей старше 10 років. Ці діти також хочуть жити у сім’ях, їм у свідомому житті вкрай необхідна любов та підтримка рідної людини.

Вони вдячні прийомним батькам та опікунам за те, що ті дали їм батьківське тепло та ласку.
Начальник управління-служби у справах дітей повідомила, що з початку року у місті створено 9 прийомних сімей. На сьогодні у базі даних усиновлювачів знаходятьcя 46 осіб, які хочуть взяти дитину у родину.

Щоб усиновити або взяти дитину, батькам слід звернутись до управління-служби у справах дітей за місцем мешкання.

Для того, щоб стати опікуном, слід мати громадянство України, дохід не менше мінімальної зарплатні, довідку від нарколога та психіатра, а також документ, що підтверджує, що у людини не має судимостей. Далі співробітники управлінь-служб у справах дітей обстежують умови проживання, і вирішують, чи придатне житло для проживання дитини. Як зазначила Алла Литовченко, усиновлення є більш довгим процесом, ніж опікунство, і вирішується через суд.

На сьогодні у Дніпропетровську на обліку перебувають 1 тисяча 692 дитини-сироти та дитини, позбавлені батьківського піклування, понад 90 % із них виховуються під опікою в сім’ях громадян, в прийомних сім’ях та в дитячих будинках сімейного типу. У місті функціонує 83 прийомні сім’ї та 12 дитячих будинків сімейного типу.