Вже рік він від щирого сердця допомагає нашим бійцям АТО, які приїжджають до Литви на реабілітацію. Знайомить з країною і з її столицею, проводить екскурсії по музеях та історичних місцях. Щоб віддячити литовському патріоту України, Дніпропетровська облдержадміністрація запросила Рамунаса Серпатаускаса в Дніпропетровськ і нагородила медаллю.

Рамунас зрадів поїздці. Бо це хороша нагода побувати в Україні, екскурсії по Дніпропетровську, зустрічі з друзями-воїнами, поїздки до звільнених територій зони АТО.

Литовця Рамунаса нагородили медаллю «Захисникам вітчизни»
Литовця Рамунаса нагородили медаллю «Захисникам вітчизни»

Разом з медаллю «Захисникам вітчизни» Рамунасу вручили книгу «Аеропорт», про події у Донецьку, та декоративну тарілкою з традиційним українським розписом.
«Нагорода — дуже важливий знак для мене. Я повинен продовжувати те, що роблю. Я придумаю нові екскурсії та буду допомагати українським бійцям до тих пір, поки не закінчиться війна, — пообіцяв Рамунас. — Адже я сам військовий і добре знаю, як це, бути під кулями, втрачати друзів. Тому я намагаюся відвернути хлопців від жахів, з якими вони зіткнулися, занурити їх у мирну та дружню обстановку».

Рамунас вже допоміг п’ятдесяти нашим хлопцям. Всі вони кажуть: те, що робить литовський товариш — неоціненне. Для багатьох він і психолог, і брат, і батько, і навіть мати.

А ти часом

Дніпропетровський солдат і вчителька запросили литовця Рамунаса на весілля

Ігор Сулим з 93-ої бригади зустрів свою любов Оксану після того, як пережив, напевно, найгірший кошмар у своєму житті: «Ми їхали по «коридору» з Іловайська, коли нас почали бомбити і обстрілювати, — розповідає боєць. — Мене поранили, кулі увійшли в шию і руку, осколок — в ніс. Взяли в полон, але через два дні передали Червоному хресту. Ті відправили мене до Запоріжжя, звідти — у Дніпропетровськ».
У Дніпропетровському військовому госпіталі Ігорю надали першу допомогу. Там він і зустрів вчительку, яка стала волонтером, Оксану. 13-го вересня вона провела його до аеропорту, звідки він полетів на лікування та реабілітацію в Литву.

Солдат і вчителька
Солдат і вчителька

Там Ігор провів три місяці. Каже, зустріти Рамунаса було великим везінням: «Він організував купу екскурсій. Возив до Вільнюса, показував історичні місця, музеї. Рамунас — безвідмовна людина. Коли я сказав йому, що хочу запросити в Литву мою дівчинку Оксану, він відповів — «подумаю», — розповідає Ігор. – Та вже через пару днів приніс запрошення в країну для неї за рахунок Міністерства оборони Литви.

20 листопада Ігор і Оксана одружуються. Серед гостей найпочесніший – Рамунас.