До дружньої держави відправили 15 юних переселенців, яких прихистила Дніпропетровщина, та дітей бійців АТО.

Майже рік восьмикласники вчитимуться у вільнюській міжнародній школі. Окрім насиченої освітньої програми хлопцям та дівчатам обіцяють розваги та екскурсії.

На навчання до Литви_3

— Хочу дізнатися багато цікавого, познайомитися з новими людьми, отримати натхнення. Мої батьки хвилюються за мене, але я їх заспокоюю, кажу, що все буде добре, приїду живий-здоровий, — посміхається Саша Корчун.

Велика група підтримки у 13-річного Вадима. Проводжати хлопчика до Литви прийшли мама, дідусь, молодші брат та сестричка. Найбільше за сина переживає Юлія. Мама вперше відправляє Вадима самого в іншу країну, та ще й так надовго. Проте такій можливості жінка рада.

На навчання до Литви

«Я щаслива, що мій син долучився до цієї програми. Для дітей це, в першу чергу, досвід. Вони подивляться, як живуть в іншій країні. А у майбутньому зможуть втілити позитивні моменти для процвітання нашої держави», — сказала Юлія Чебан.

На навчання до Литви_2

Радник голови ОДА Віталій Литвин та та Почесний консул Литовської Республіки у Дніпропетровську Віталій Півняк зазначили, що подорож до Литви – це не тільки навчання, на дітей чекає насичена розважальна програма — виставки, екскурсії, культурні заходи, зустріч з Президентом Литви. Діти побачать прекрасну європейську країну, будуть спілкуватися з однолітками, отримуватимуть якісну освіту — це теж свого роду реабілітація, яка дозволяє відволіктися від жахів війни.

На навчання до Литви

Усі витрати на навчання та проживання школярів взяла на себе Литва, а швидко оформити документи та організувати поїздку допомогла облдержадміністрація.