Дізнайтесь про крижану поверхню водойми більше, аби знати найголовніше та розповісти своїм друзям!

Яка пора, як не зимня  святкова, радісна та сповнена чудесами для маленьких мешканців Дніпропетровщини, адже діти так полюбляють кататися на санчатах та ковзанах. Скільки радощів та задоволення така забава приносить! Але, якщо ти полюбляєш зимові розваги на водоймі вкритою льодовим покровом, тобі слід знати основні правила, які допоможуть не завдати шкоди здоров’ю та завжди пам’ятати, що іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід, може статися велике лихо.

Тож, аби як змога більше пояснити та навчити правилам безпеки на кризі, ми почнемо з запитання «Яка крига є небезпечною для перебування?»

Перший та останній лід, самий небезпечний, адже він надзвичайно тонкий, неміцний і не витримує маси навіть маленької дитини.

Перш за все та самим головним при проведенні часу на водоймі вкритою кригою є те, що слід дізнатися про товщину льодового покриву за допомогою довгої загостреної палиці чи іншого подібного предмета, але обов’язково легкого, який вільно можеш тримати в руці.

Запам’ятай!  Ніколи не перевіряй товщину криги ударами ніг! Також, слід пам’ятати, що лід блакитного кольору — найміцніший, а білого — значно слабший.

bezpeka-na-krizі3Якщо, ви вирушили кататися на ковзанах зі своїми друзями, тобто групою осіб, то лід повинен бути товщиною не менше ніж 25 сантиметрів та для однієї людини безпечним лід вважається зеленуватого або синюватого відтінку і товщиною не менше ніж 10 сантиметрів;

Ви вирушили на лід задля прогулянки та ще й з друзями, то пам’ятайте та розповідайте друзям, що товщина льоду повинна бути не менше ніж 15 сантиметрів та пересуватися слід один за одним на відстані.

Пам’ятай! Під час руху по крижаній поверхні водойми слідкуй за його поверхнею, обходь небезпечні місця та ділянки з кущами і травою. Особливу обережність слід проявити у місцях зі швидкою течією, джерелами, струмками та теплими стічними водами підприємств. Якщо лід недостатньо міцний, негайно зупинися і повертайся назад тим же шляхом, роблячи перші кроки без відриву від його поверхні та не панікуючи.

Безопасность на льду

Шановні друже, давай же спробуємо з’ясувати та дізнатися, що трапляється з людиною, яка опинилася в холодній воді

 У людини в крижаній воді серце починає скажено битися та перехоплює дихання. За рахунок сильного тремтіння тіла організм починає зігріватися, але через деякий час і цього тепла стає недостатньо. Коли температура шкіри знижується до 30 градусів, тремтіння припиняється і організм дуже швидко охолоджується.

Дихання стає все рідше, пульс сповільнюється, тиск падає.

Смерть людини, що несподівано опинилася в холодній воді, наступає найчастіше через шок, що розвивається протягом перших 5–15 хвилин після занурення у воду або порушення дихання.

Тож, аби не допустити такого випадку в своєму житті, як дорослі так і малі повинні дослухатися до порад рятувальників та не нехтувати правилами перебування на крижаному покритті водойми.

bezpeka-na-krizі4

Також, давай розглянемо та ознайомимося з першими діями, якщо ти все ж провалилися під лід:

Не піддавайся паніці та утримуйся на плаву, уникаючи занурення з головою.

Що змоги клич на допомогу та намагайся вилізти на лід, широко розкинувши руки, наповзаючи на його край грудьми і почергово витягуючи на поверхню ноги. Вибравшись на лід, перекотися і відповзай в той бік, звідки ти прийшов, де міцність льоду вже відома.

Далі тобі необхідно переодягнутися. Якщо сухого одягу під руками немає щоб зігрітися, виконуй будь-які фізичні вправи.

В зимовий період, звичайно кожний нещасний випадок на крижаній водоймі є індивідуальним та рятувальникам не вдасться  розповісти про всі правила щодо дій під час надзвичайної події на кризі неможливо, але, як показує досвід, найголовніше – знати правила перебування на крижаній поверхні, не панікувати і правильно оцінити обстановку вразі провалу під лід. А саме найголовніше, краще відмовитися від забави на водоймі вкритою кригою та не виходити на лід без дорослих!

bezpeka-na-krizі1

Пам’ятай! Твоє життя для батьків найдорожчий скарб, тож будь обережним та заради свого чудового життя, краще не ризикуй!

Автор — Євгенія Дудка