ІЗ БУДЬ-ЯКОЇ СИТУАЦІЇ ВИХІД Є ЗАВЖДИ

Останнім часом у соціальній мережі «Вконтакте» почали діяти «групи смерті», контент яких орієнтований на неповнолітніх. Особливу увагу привернули публікації, розміщенні в інтернет-виданнях, про появу нової екстремальної розваги для підлітків під назвою «Зникни на 24 години», основною умовою якої є втеча з дому на 24 години без попередження своїх батьків та відсутністю будь-яких засобів зв’язку.

Основними мотивами такої поведінки серед дітей та молоді є:

 1. Почуття провини, сорому, образи, незадоволення собою.
 2. Переживання образи, одинокості, відчуження.
 3. Страх перед покаранням.
 4. Бажання привернути до себе увагу. Викликати жаль та співчуття.
 5. Наркотична чи алкогольна залежність.
 6. Любовні невдачі. Вагітність.
 7. Почуття помсти та шантажу.
 8. Реальна чи уявна втрата батьківської любові, ревнощі.
 9. Переживання пов’язані зі смертю близьких, розлучення батьків.
 10. Наслідування приятелів, героїв книг, кінофільмів.

Нерідко хлопці та дівчата впадають у відчай і здатні на необмірковані вчинки. Працівникам поліції, як і звичайним людям, буває важко зрозуміти такі причини вчинення самогубств, як сварка з батьками, друзями, нещасливе кохання, приниження ровесників. Та буває, що саме з таких, на перший погляд банальних причин, зазнавши душевного болю і не маючи змоги заради собі, підлітки вважають смерть способом помститися кривдникам.

dіti-socіal'nі-merezhі-nebezpeka4Діти дуже часто піддаються впливу соціальних мереж,де основними активними користувачами є їх однолітки. Вони вступають у різноманітні групи за інтересам, де шукають однодумців та підтримки, коли в реальному житті їм цього не вистачає. Але за прихованою так званою «підтримкою» можуть опинитися справжні підбурювачі до суїцидальної активності та втеч з власних домівок.

Ліки від депресії – допомога іншим

Отже, дорогі друзі, працівники відділу ювенальної превенції Управління превентивної діяльності, бажають вам бути щасливими, усміхненими, розумними, не приймати безглуздих рішень. Ось декілька порад для тих, хто опинився у складній життєвій ситуації та йому здається, що іншого виходу немає:

 1. Дієвий спосіб боротися з тугою – ставити перед собою досяжні цілі і зрозуміти, що життя не обходиться без зльотів та падінь.
 2. Втративши життя, нічого не вирішиш та вже не зміниш. Спробуй абстрагуватись від негараздів і подумки перенестись у щасливе майбутнє. Намагайся знайти причину жити далі та варіанти вирішення своєї проблеми без негативних думок. Вихід є завжди!
 3. Якщо ти втратив спокій через почуття глибокої провини, буде краще спробувати якнайшвидше виправити становище, аніж дати проблемі розростися. Ти вчиниш правильно, якщо розкажеш про все батькам або іншим людям, небайдужим до твоєї долі. Можливо, що вони будуть неприємно вражені та спочатку можуть на тебе нагримати, але, повір, згодом вони почнуть думати тільки про те, як тобі допомогти та не залишити тебе у біді.
 4. У разі сильних емоційних переживань давай волю сльозам. У цьому немає нічого страшного.
 5. Ніколи не чекай, що інші самі здогадаються про твої страждання. Пам’ятай, що тримати все у собі – те ж саме, що самому нести важкий тягар.
 6. Часто в посиленні пригніченого стану винна занижена самооцінка. Якщо ти постійно чуєш принизливі вислови про себе й образи, можна почати сприймати себе нікчемною людиною, яка не варта поваги інших. Але поміркуй, хіба хтось має право тебе оцінювати? Хоч би що думали про тебе інші, ти є унікальною особистістю, і якщо щось комусь    в тобі не подобається, то це ніяк не твої проблеми. Шукай спілкування з тими, хто ставиться до тебе по доброму.
 7. Найкращими ліками від депресії є допомога іншим. Співчуття чужій біді й намагання допомогти ділом здатне перекрити власний душевний біль та замислитись над тим, що не тільки в тебе можуть вникати проблеми, а й у інших, і їх проблеми можуть бути набагато серйознішими ніж твої, але вони не шукають вихід через вчинення самогубства або зникнення.
 8. У жодному разі не вдавайся до спроби затамувати свій біль алкоголем або наркотиками. Це пастка, в яку потрапляють ті, які шукають легкого вирішення проблем.

dіti-socіal'nі-merezhі-nebezpeka2Бережіть своє життя. Вчіться контролювати свій юнацький максималізм! Не спішіть дорослішати, залишайтесь дітьми та насолоджуйтесь цим часом від душі.

Пам’ятай, не існує проблем, яких би було неможливо вирішити. Ти – не один!!!

Відділ ювенальної превенції
Управління превентивної діяльності
ГУ Національної поліції в Дніпропетровській області.