НЕ ВАРТО ЧІПАТИ ПІДОЗРІЛІ ПРЕДМЕТИ!

Минулого разу ми вже вам розповіли про вибухонебезпечні предмети часів минулих війн, які нерідко мешканці нашої області знаходять на своїх присадибних ділянках, на березі річок та озер, в лісах або парках.

Для рятувальників головним є тем, щоб мешканці Дніпропетровської області, а  особливо діти, розуміли наскільки небезпечними можуть бути не лише знахідки з минулого, а й залишені підозрілі речі в місцях з масовим скупченням людей.

Що таке на твою думку «підозрілі предмети», які можуть бути залишені в громадському транспорті, в школах, магазинах, у під’їздах житлових будинків та й просто на вулиці? Яку небезпеку вони несуть?

pіdozrіlі-predmetiВсе це добре знають фахівці Служби порятунку «101» та поспішають поділитися своїми знаннями з тобою.

Підозрілий предмет – це предмети або речі, залишені без догляду. Небезпека підозрілого предмету, може критися в середині залишених сумок, пакетів, коробок, металевих і скляних ємностей тощо, залишених без догляду власниками в певному  місці.

pіdozrіlі-predmeti4Рятувальники звертаються до тебе маленький друже! Яким би гарним чи цікавим на вигляд не був залишений тобі невідомий предмет «НЕ ЧІПАЙ» його, адже ти не знаєш, що може бути в середині.Ні в якому разі не потрібно його пересувати та розкривати.

Фахівці рятувальної справи рекомендують тобі ознайомитися з першими діями у разі виявлення підозрілого предмету:

  • Зберігай спокій;
  • Запитай людей, які знаходяться поруч — чи не забували вони своїх речей;
  • Якщо у «підозрілої знахідки» не виявиться господаря – телефонуй «101» та «102»;
  • Відразу потрібно попередити оточуючих про можливу небезпеку, але не дозволяй їм підходити до знахідки;
  • Зберігай безпечну відстань від підозрілого предмета;
  • У жодному разі не намагайся переміщувати підозрілий предмет або змінювати його положення;

Пам’ятай! Твоя небайдужість та уважність може врятувати не одне життя. pіdozrіlі-predmeti2

Що ж може міститися такого небезпечного в середині залишених речей?

Як правило, злочинці  поміщають саморобні вибухові пристрої, в звичайні портфелі, сумки, банки, пакети саме через те , що важко відрізнити сумку з вибухівкою від такої ж сумки, але дійсно забутої людиною.

От чому «підозрілі предмети» залишені або забуті в транспорті, кінотеатрі, магазині, медичній установі, навчальному закладі вимагають твоєї особливої уваги.

pіdozrіlі-predmeti5Але варто також пам’ятати, що люди часто гублять свої речі і на щастя, не кожна з них несе небезпеку.

Тож, рятувальники наводять декілька характерних ознак, які допоможуть тобі відрізнити підозрілий предмет від насправді забутої речі:

  • Предмет є незнайомим або незвичним для цієї обстановки чи території;
  • Наявність звуків, що лунають від предмету (цокання годинника або сигнали через певний проміжок часу);
  • Наявність джерел живлення на механізмі або поряд з ним, а саме, це можуть бути батарейки, акумулятори тощо;
  • Наявність дротів, які тягнуться від підозрілого предмету на велику відстань;

Листовка_ВНППам’ятай! Завдяки твоїй уважності, небайдужості та правильним діям у разі виявлення вибухонебезпечного предмета або предметів підозрілого характеру, ти можеш не тільки допомогти, а й врятувати людей від загибелі та травмування.

Автор — Євгенія Дудка